Written by Ayşe Betül BALCI

Eşlerinizi sevin, saygı gösterin

Özlem Yücesan Altun & Murat Altun & Nil Altun

Şimdilerde kirpiklerinden güneş ışıklarını geçiren,gülücüklerine gökyüzünü sığdıran,pozitif enerjisiyle yaşam enerjisi katan,Dünya tatlısı Nil’m o.
Nil’in hikayesi Afrika’da başlamış ve 19. Haftada Özlem’le tanışmamızla Antalya’da devam ettik. Tam bir aşk meyvesi Nil. Zaten görseniz başka ihtimal olmadığını anlamakta zorlanmazsınız.. Murat iş nedeniyle Afrika’da kalmıştı.Eğitime annesi Esma abla ile katıldı Özlem.Benimle doulası olarak çalışma kararı aldığında gerçekten mutlu oldum.Çünkü,o bu teklifle gelmeseydi de ben o izin verirse yanında olmak istiyordum. Özlem,bilinçli,net,ve inanılmaz otokontrollü bir yapıya sahipti.
Ama en özel anına eşinin şahitlik edip edemeyeceği,doğuma yetişebilecek mi belli değildi. Sonuçta,doğumun garantisi yok.Bebek doğumu ne zaman başlatacak bilemiyoruzz. Bu esnada istikrarlılığını hiç bırakmadı Özlem,her gün denizine,yürüyüşüne,nefeslerine özenle devam etti.. Vee güzeller güzeli Nil’imiz gelme sinyalini verdi. Özlem’in nişanı gelmişti. 1 hafta sonra da suyu geldi.Fakat,dalgaları düzene girmemişti. Zaten Murat’ın bebeğini görmeden gitmesi stresini yaşıyordu son zamanlarda..O nedenle beklemek yerine suni sancı desteğini kabul etti. Bakın Murat,eğitim alamamıştı yurtdışında olduğu için.. Fakat;eşler arasındaki uyum böyle bir şey olmalı..
Tam bir başarı öyküsüdür kendisi.. Neysee,biz mumumuzu,müziğimizi,masajımızı yapıyoruz. Başta, Murat ne yapacağını bilmez halde heyecanlıydı. Vee asla unutamayacağım biz aç kalmayalım diye lahmacun almıştı😅😅😅 Tabiki,ağır şeyler yemiyoruz çorba,hurma,ceviz,evde yapılmış komposto suyu vs içiyoruz değil mi ☺
Biraz nefes alsın,heyecanını atsın diye Murat’ı aşağıya yolladım. Geldiğinde de onları yalnız bıraktık.Çünkü,o oksitosin hormonunun salgılanmasını sağlayan en büyük etken aşk,sevgi.. Vee geri geldiğimde hiç bilmemesine rağmen,eşinin rahatlamasını sağlayacak elma toplamayı yapıyordu. Sabaha kadar açılma olmaz dediler ama rica ettim,baktıklarında tam açıktı 🙂
Çoook güzel ilerlemişti Nil..
Annesiyle olduğu sürece asla onu üzmemişti. Vee doğum anında da inanılmaz bir kontrol haliyle gerçekleşti doğum. Gerçek Kahraman benim gözümde Murat. Ben doğuma giremem diyodu bi baktım ‘Allah-ü Ekber’ nidalarıyla dolanıyordu. Bi an olsun duayı bırakmadı.Bi an olsun o gözlerinin dolu halleri geçmedi ve ne mi oldu. O doğuma giremeyen baba,Doktoru Müjde Şekeroğlu ‘ister misin’ diyince kordonu kendisi kesti.
Burda size doğum hikayesi anlatmıyorum. Anlatmak istediğim tek bir şey var. Özlem,anne adayı olarak BEBEĞİNE,BEDENİNE GÜVENDİ VE ZAMANA SAYGI duydu. Eşi yanında olmamasına rağmen,o duygusal zamanları canla başla geçirdi. Vee kilometrelerce uzaktaki Murat,maalesef aynı duygusal anları uzakta olduğu için yaşadı. Ama ne oldu,eşi ve karnındaki bebeğinin yanına gelir gelmez tüm kalbiyle destekledi. Bebeklerinizin ihtiyacı olan en güzel şey;gerçek sevgi. Eşlerinizi sevin,saygı gösterin..
Ve yanınızda olamasanızda kilometrelerce uzaktan tek mesajınızdan ona olan sevginizi hissetilebiliyorsunuz. Bu Doğum Hikayesinde iki KAHRAMAN var. Biri herşeye tek başına göğüs geren Özlem,Diğeri ailesi için uzaklarda özlem çekmesine rağmen gelir gelmez bütünleşip eşine destek olan Murat..
Doğumlar Değişirse Nesiller Değişecek bunun içinde Anne ve Babanın birbirine saygı ve sevgiyle bağlı olması gerekiyor..
Özlem ve Murat bunu başardı. Nil’m hoşgeldin 06.12.18 Ve iyi ki bu aileye geldin. Şuan nasıl güzelsin,nasıl enerji veriyorsun. Senden bahsedince bile içim kelebeklerle doluyor.. Allah seni nazarlardan saklasın 🧿 Hep annen ve baban gibi güzel kalpli,merhametli insanlarla karşılaşırsın inşalllah 🍀

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

× WhatsApp